Húsz fok meleg is lesz a héten

Március második teljes hete sok napsütést és fokozatosan melegedő időjárást hoz. A hét legvégén a levegő hőmérséklete a 20 fokot is elérheti.

A Nyugat-Európa felett elhelyezkedő anticiklon a hét során egyre inkább a Kárpát-medence fölé húzódik, így annak felhőoszlató hatása is érvényesül. Hétfőn a nyugati határszélen egy legyengült melegfrontnak köszönhetően még kialakulhat eső, máshol már ekkor sok lesz a napsütés. Kedden országszerte napsütés várható, szerdán és csütörtökön is csak keleten lesz számottevő felhőzet.

A hőmérséklet fokozatosan emelkedik. Az ilyenkor szokásos átlagos nappali maximum-hőmérséklet 9-10 fok körül alakul. Ehhez képest a hét második felében az ország nagy részén 15 foknál melegebb lesz, sőt a hétvégén többfelé elérheti a 20 fokot. Tehát nagyon szerencsésen alakul a négynapos ünnep.

Az előrejelzés kisebb bizonytalansággal bír. A Kelet-európai-síkságra ugyanis északias áramlással továbbra is sarkvidéki eredetű légtömegek érkeznek. Ha a nyugati anticiklon nem húzódik hazánkra, akkor mi is kapnánk a hideg légtömegekből. A legvalószínűbb forgatókönyv szerint azonban a fent leírt kellemes módon alakul az időjárás.

Hírek, érdekességek

Keleten beragadtak a mínuszok
Míg az ország nyugati felén folytatódik a tavaszi enyheség, a keleti megyékbe visszatért a tél. Az Alföld déli részén több helyen még délben is fagyott.
Hidegrekordok dőltek hétvégén
A hétvégén a napi hőmérsékletekben országos rekordok dőltek. Hétfő hajnalban pedig sokfelé csökkent -20 fok alá a hőmérséklet.
Képek és videók készültek a pénteki havazásról
A délnyugati országrészben kifejezetten tavaszias volt péntek délután az idő, míg az ország jelentős részén a kisebb enyhülés ellenére is kitartóan havazott.
Miközben Közép-Európában hetek óta alig hullott csapadék, Olaszországban áradások és földcsuszamlások kísérik egy mediterrán ciklon útját.