A hét közepéig emelkedik a légszennyezettség

Hétfő reggel a fővárosban, és néhány nagyvárosban meghaladta az egészségügyi határértéket a levegőben lévő szennyező anyagok koncentrációja. A levegőminőség várhatóan a hét második felétől fog javulni.

Meghaladta az egészségügyi határértéket a nitrogén-oxidok légköri koncentrációja hétfő reggel Budapest, Győr, Pécs és Miskolc belvárosában az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat adatai szerint.

A levegőben lévő szennyező anyagok feldúsulásának most az időjárás is kedvez. A csapadék- és szélmentes napokon a levegő nem tud átkeveredni, így folyamatosan nő a szennyezőanyag koncentráció a levegőben.

Kedden várhatóan még tovább romlik a levegő minősége a belvárosokban. Szerdától viszont egy hidegfront éri el a Kárpát-medencét, melynek köszönhetően megélénkül a szél, átkeveredik a levegő, és jelentősen csökken a legszennyezettség.

Hírek, érdekességek

Tájfun fenyegeti Japánt
Október 22-én alakult ki a Csendes-óceán térségében a Chaba névre keresztelt trópusi képződmény, amely ma reggelre erősödött tájfunná. A tájfun az előrejelzések szerint a hét vége felé eléri Japán partjait.
A következő napokban fokozatosan melegszik az idő, de egyre többfelé ébredhetünk párás, ködös reggelre. A tél közeledtével egyre többször kell számítanunk ilyen napokra.
Napról-napra melegszik az idő a hosszú hétvégén
Hosszú hétvége előtt állunk. Az időjárás kegyes lesz hozzánk, bátran tervezhetünk szabadtéri programokat.
Újabb trópusi vihar alakult ki az Atlanti-óceánon
Az Atlanti-óceán felett péntek reggelre egy újabb trópusi vihar, az idei szezon 20. elnevezett vihara alakult ki. A térségben nem nyugszik a légkör, a Karib-tenger szigetei is veszélyben vannak.