A hét közepéig emelkedik a légszennyezettség

Hétfő reggel a fővárosban, és néhány nagyvárosban meghaladta az egészségügyi határértéket a levegőben lévő szennyező anyagok koncentrációja. A levegőminőség várhatóan a hét második felétől fog javulni.

Meghaladta az egészségügyi határértéket a nitrogén-oxidok légköri koncentrációja hétfő reggel Budapest, Győr, Pécs és Miskolc belvárosában az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat adatai szerint.

A levegőben lévő szennyező anyagok feldúsulásának most az időjárás is kedvez. A csapadék- és szélmentes napokon a levegő nem tud átkeveredni, így folyamatosan nő a szennyezőanyag koncentráció a levegőben.

Kedden várhatóan még tovább romlik a levegő minősége a belvárosokban. Szerdától viszont egy hidegfront éri el a Kárpát-medencét, melynek köszönhetően megélénkül a szél, átkeveredik a levegő, és jelentősen csökken a legszennyezettség.

Hírek, érdekességek

Idén a '90-es évek közepe óta szokatlanul hideg tél köszöntött be Északkelet-Európában.
Futóverseny télies időben
Október 18-án kerül megrendezésre a Coca-Cola Testébresztő Női Futógála. Az ősz legnagyobb női kihívása az előrejelzések szerint most inkább telet idéző időben zajlik majd.
Síelésre alkalmas hó Ausztriában
Ausztriában sokfelé beköszöntött az igazi tél. A hegyekben több 10 centiméter friss hó hullott, és a hazánkhoz legközelebb, Soprontól mindössze 60 kilométerre fekvő hegy, a Schneeberg csúcsait is hó borítja.
Egymás után két nap is megdőlt a hidegrekord Budapesten
Október 8-án rekord meleget mértek a fővárosban, 14-én pedig már a hidegrekord lett a múlté. A rekordoknak ezzel még nincs vége, 15-én is csúcsot döntött a hőmérséklet.