Enyhülő időben romlik a figyelem

Október második hetében lassú enyhülés veszi kezdetét térségünkben. Növekszik a napi hőingás mértéke, a melegfront jellegű időben pedig sokak körében csökken a figyelem, romlik a koncentrálóképesség. Humánmeteorológia.

Október második hetében lassú enyhülés veszi kezdetét a Kárpát-medencében. A nappali felmelegedés mértéke napról napra emelkedik. A hajnali minimumok a derült éjszakákon gyakran pár fokkal 10 °C alatt várhatók, a hét második felében a délutáni órákban pedig már sokfelé több fokkal 20 °C felett is alakulhatnak a maximumok.

Napról napra fokozódik a felmelegedés mértéke

 

A fokozatos melegedés és az ehhez kapcsolódó növekvő napi hőingás az arra érzékeny szervezetre nézve terhelést jelent. Jellemzően romlik a figyelem, csökken a koncentrálóképesség, ami nemcsak hogy rontja a munkateljesítményt, de a balesetveszélyt is fokozza. A keringési rendszer betegségeivel élők vérnyomás-ingadozást tapasztalhatnak, a napi bevásárlás lebonyolítására a kora délutáni időszak javasolt. Ezekben a napokban érdemes megnövelni az élénkítő hatású zöld tea fogyasztását, ami akár kávé helyett is fogyasztható. További humánmeteorológiai információkért és tanácsokért keressék fel a Meteo Klinika weboldalát!

Enyhülő időben csökken a munkateljesítmény - forrás: http://www.immed.ru

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!