Az év leghidegebb hajnala volt a mai Perthben

Nyugat-Ausztrália legnépesebb városában, Perthben élők az idei év leghidegebb reggelére ébredtek pénteken. Majdnem hidegrekord dőlt.

Ausztráliában már javában tart a tél. A mediterrán éghajlatú Perthben a forró nyarakat, általában enyhe telek követik. A minimum hőmérséklet a leghidegebb téli hónapban, júliusban általában 8 fok körül alakul, míg a maximum hőmérsékletek általában 17 fok körül alakulnak. Nyáron a 16 fokos minimum hőmérsékletek mellé 30 fok fölötti maximumok társulnak. Az éves csapadékmennyiség legnagyobb része télen hullik, a legcsapadékosabb hónap a június, amikor általában több mint 180 milliméter eső esik.

Az idei tél leghidegebb hajnalára ébredtek Perth lakói. A kora reggeli órákra 0,1 fokig hűlt a levegő. Mióta meteorológiai méréseket folytatnak a városban ez volt a valaha mért második leghidegebb éjszaka. A rekordot 2006. június 17. tartja, akkor -0,7 fokig hűlt a levegő.

Nemcsak az alacsony hőmérsékletek miatt érdekes az idei első téli hónap időjárása Perthben. A csapadék is sokkal kevesebb az ilyenkor szokásosnál. Eddig mindössze 52 milliméter eső esett, és az ausztrál meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint nem is várható csapadék a következő napokban. A tavalyi júniushoz képest idén legalább 100 milliméterrel esett kevesebb eső.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!