-25 fok volt éjszaka

Rendkívül hideg reggelre ébredhettünk hétfőn. Az országban helyenként -20 fok alá hűlt a levegő és közel volt az országos hidegrekord megdőlése is.

1927. december 21.-én Miskolcon -26 fokot mértek, ez a hidegrekord került veszélybe a hétfőrre virradó éjszaka.

Az országot sokfelé vastag hótakaró borítja és az éjszakai órákban még az ég is kiderült. Az erős éjszakai kisugárzás miatt az országban helyenként -20 foknál is hidegebbet mértek. A leghidegebbet Szécsényben mérték, ahol -25,5 fokig hűlt a levegő.

A fővárosban is sokfelé mértek -15 fok körüli hőmérsékleteket, és Ferihegyen -20 fokig hűlt a levegő.

Dél felől egyre enyhébb levegő áramlik hazánk térségébe, így hétfőn a délutáni órákban a délnyugati megyékben már -3, -4 fokot mértek, míg keleten, északkeleten még tartja magát a fagyos idő, -10 foknál csak kevés helyen van melegebb a térségben.

Hírek, érdekességek

A hidegfront, ami meleget hozott
Szerdán a tartós köd miatt sokfelé fagypont alatt maradt a maximumhőmérséklet, de éjjel megérkezett egy hidegfront, ami miatt hirtelen melegedés zajlott. Hogy is van ez?
Október végén is nyár volt Baján
Habár már a november kopogtat, Baján kedden is nyári napot regisztrált az ICI Interaktív Zrt. hőmérője, megdőlt a napi melegrekord is.
Erős napkitörést figyeltek meg
2014 első jelentős napkitörését regisztrálta a NASA közép-európai idő szerint kedden este, a plazmafelhő pedig csütörtökön reggel érte el a Földet.
Az első hó
Katalin napján hullott le az első hó a 2013/2014-es idényben.