-25 fok volt éjszaka

Rendkívül hideg reggelre ébredhettünk hétfőn. Az országban helyenként -20 fok alá hűlt a levegő és közel volt az országos hidegrekord megdőlése is.

1927. december 21.-én Miskolcon -26 fokot mértek, ez a hidegrekord került veszélybe a hétfőrre virradó éjszaka.

Az országot sokfelé vastag hótakaró borítja és az éjszakai órákban még az ég is kiderült. Az erős éjszakai kisugárzás miatt az országban helyenként -20 foknál is hidegebbet mértek. A leghidegebbet Szécsényben mérték, ahol -25,5 fokig hűlt a levegő.

A fővárosban is sokfelé mértek -15 fok körüli hőmérsékleteket, és Ferihegyen -20 fokig hűlt a levegő.

Dél felől egyre enyhébb levegő áramlik hazánk térségébe, így hétfőn a délutáni órákban a délnyugati megyékben már -3, -4 fokot mértek, míg keleten, északkeleten még tartja magát a fagyos idő, -10 foknál csak kevés helyen van melegebb a térségben.

Hírek, érdekességek

Rengeteg eső esett az elmúlt napokban
A májusi átlagos csapadékmennyiség 55-70 milliméter között alakul az országban. A hónapból eddig eltelt 14 nap alatt már többfelé lehullott az egész havi csapadékmennyiség.
A következő probléma az ár- és belvíz lesz
Az elmúlt napokban a tél megmutatta az igazi arcát. Most a tavasz következik. A váltásnak azonban nem örülhetünk felhőtlenül, a gyors olvadásnak komoly következményei lehetnek.
Még tart az esőzés, még viharos marad a szél
A hét elején még a mediterrán ciklon alakítja időjárásunkat, kiadós esőzést, jelentős lehűlés és sokfelé viharos erejű szeleket okozva.
Kezdődik a koriszezon a nagy tavainkon
A több hete tartó hideg hatására kezd biztonságos vastagságú jég kialakulni a Balatonon és a Velencei-tavon is.