-25 fok volt éjszaka

Rendkívül hideg reggelre ébredhettünk hétfőn. Az országban helyenként -20 fok alá hűlt a levegő és közel volt az országos hidegrekord megdőlése is.

1927. december 21.-én Miskolcon -26 fokot mértek, ez a hidegrekord került veszélybe a hétfőrre virradó éjszaka.

Az országot sokfelé vastag hótakaró borítja és az éjszakai órákban még az ég is kiderült. Az erős éjszakai kisugárzás miatt az országban helyenként -20 foknál is hidegebbet mértek. A leghidegebbet Szécsényben mérték, ahol -25,5 fokig hűlt a levegő.

A fővárosban is sokfelé mértek -15 fok körüli hőmérsékleteket, és Ferihegyen -20 fokig hűlt a levegő.

Dél felől egyre enyhébb levegő áramlik hazánk térségébe, így hétfőn a délutáni órákban a délnyugati megyékben már -3, -4 fokot mértek, míg keleten, északkeleten még tartja magát a fagyos idő, -10 foknál csak kevés helyen van melegebb a térségben.

Hírek, érdekességek

Skandinávia felől jön az újabb havazás
A Norvég-tenger térségében már fejlődik az a ciklon, amely Skandináviát és Északnyugat-Európát átszelve szerdán érkezik meg a Kárpát-medencébe. Frontzónáját kiadós havazás és szélvihar kíséri.
Áradásokat okozott az eső Németországban
Németországban is esősre fordult a nyár, szerdán helyenként egyhavi csapadék hullott le alig pár óra leforgása alatt. A víz magasan állt az utcákon.
Nagy zivatarok voltak a front előtt csütörtökön
A hidegfront előtti labilis levegőben heves zivatarok alakultak ki a Dunántúlon, majd a középső és a keleti országrészben is.
Újra voltak zivatarok az országban
A Kárpát-medence térségében örvénylő hidegcsepp pénteken is zivatarok kialakulásához vezetett a keleti, északkeleti tájakon.