18 éve nem látott esőzés pusztított Sri Lankán

Sri Lankán 1992 júniusa óta nem volt olyan heves esőzés mint 2010. november 11-én éjszaka. Több mint 300 ezer ember maradt fedél nélkül.

November 11-én, csütörtökön éjszaka Sri Lanka fővárosában, Colomboban óriási esőzés zajlott. Az éjszakai órákban 445 milliméter eső zúdult a 642 ezer lakost számláló városra. Ennél nagyobb esőzés utoljára csak 1992-ben volt, amikor egyetlen nap alatt 497 milliméter eső esett a térségben.

A hirtelen lezúdult nagy mennyiségű csapadék miatt, számos lakóház került teljesen víz alá, és 300 ezer ember kényszerült elhagyni otthonát. A Sri lankai hatóságok 12 átmeneti menedékhelyet állítottak fel a városban és környékén, ahová a fedél nélkül maradt embereket helyezik el. Colomboban jelenleg nincs telefon és internet szolgáltatás, és sok helyen az áramellátás is szünetel a vezetékekre dőlt fák miatt.

A városban a bankok és iskolák is zárva maradtak. A katonaság és a rendőrség segítségével még a mentési munkálatok zajlanak.

Colomboban egyébként nem szokatlan a kiadós esőzés, hiszen a májusra és októberre tehető monszun időszakokban gyakran áztatják záporok a térséget. Az ország csapadékos, déli vidékein az átlagos évi csapadékmennyiség 2500 milliméter körül alakul.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!