Virágzott az orgona a hétvégén

Mintha nem is ősz, hanem inkább tavasz lenne: a hétvégén sokfelé kinyíltak a tavaszi virágok.

A hétvégi kellemes, meleg őszi időnek köszönhetően sok növény a másodvirágzását éli: olvasónk, Németh Emőke is megörökítette Kőbányán készült fényképén, hogy többek között az orgona is kinyílt az előző héten.

Hétvégén ismét kivirágzott az orgona. Fotó: Németh Emőke

Hírek, érdekességek

A Balatonig követtük videón a dunántúli hózivatarokat
Szerda délben a Bécsi medencében kialakult hózivatarok később beléptek az ország területére. Mosonmagyaróváron és a Balaton három pontján is készítettünk róla videókat.
A belvízveszély fokozódik az elkövetkező héten
A hóolvadás megindult, a talaj felső része azonban még sokfelé fagyos. Az elkövetkező napokban egyre több terület kerülhet belvíz alá.
Hidegrekordok dőltek hétvégén
A hétvégén a napi hőmérsékletekben országos rekordok dőltek. Hétfő hajnalban pedig sokfelé csökkent -20 fok alá a hőmérséklet.
Orkán erejű szél süvített Tapolcán
Az átvonult frontrendszer mögött nagy területen viharossá fokozódott a szél, szerda éjjel a Dunántúlon néhol már-már orkánszél süvített.