Több mint egy méter hó van a Kékestetőn

Pénteken a délutáni órákra több mint egy méteresre hízott a hóréteg a Kékestetőn. Ez még télen is szokatlan, március végén pedig kuriózumnak számít.

A hivatalos mérések szerint pénteken a déli órákban már 104 cm volt a hóréteg vastagsága hazánk legmagasabb pontján, a Kékestetőn, délután 4 órára pedig már elérte a 106 cm-t is. Mindez természetes hó, és a rendkívül csapadékos, ciklonokkal tarkított télnek köszönhető. Az azonban mindenképpen szokatlan, hogy éppen március utolsó napjaira lett ekkora a hóvastagság, a télies idő még a tavasz első hónapjában sem tágít a Kárpát-medence egy részéről.

Aggteleken is szakad a hó

Az ICI Interaktív Meteorológia mérőállomásának kameraképe délután fél 3-kor

Pénteken csupán a déli tájakon érte el itt-ott a hőmérséklet a déli órákban a 10 fokot, és még ez is mintegy 4-5 fokkal marad el az ilyenkor szokásos átlagtól. Az ország többi részén pedig inkább téli hőmérsékletek uralkodnak, az Északi-középhegységben többfelé havazik, máshol pedig eső, havas eső, ónos eső, sőt, még fagyott eső is előfordul.

Hőtérkép

Az ICI Interaktív Meteorológia állomáshálózata által mért hőmérsékletek péntek délután fél 2-kor

Az előrejelzések szerint még a folytatásban is várni kell a kellemes tavaszra: rövid megszakításokkal, de folytatódik a változékony, csapadékos, frontokkal tarkított idő.

Hírek, érdekességek

Országossá vált a havazás, gyűlnek a centik
Egyre többfelé havazik intenzíven, a hóesés és a szél nehezíti a közlekedést, fennakadásokat is többfelé okozott már. Javulás csak szerdától kezdődik.
A Mátrában utoljára lehet síelni, reggel hidegrekordok dőlhetnek
A hosszú hétvégére bőven hullott eső és hó. A Mátrában vasárnapig tart nyitva a sípálya, a hétvége hátralévő részében az időjárás is kedvezőbb lesz, de vasárnapra virradóan hidegrekordok dőlhetnek.
Bemelegedett a Kárpát-medence
Az elmúlt napokban gyors melegedés zajlott, ami nyugaton kevésbé volt érezhető, de keleten ma már 16 fok is volt. Közben Európa nagy részén alig érte el az 5 fokot a hőmérséklet.
Nálunk a belvíz, Németországban a szárazság a gond
Miközben itthon a bel- és árvízzel küzdenek a szakemberek, Németországban bozóttüzek alakultak ki a szárazság miatt.