Szombaton itt a Föld Órája

Március utolsó szombatján lesz a Föld Órája, amikor a megmozduláshoz csatlakozók 20.30-tól egy órára lekapcsolják a világítást. Az eseményhez kapcsolódóan több városban is klímavédelmi rendezvényeket tartanak.

A Föld Órája a WWF, a Természetvédelmi Világalap kezdeményezése, amivel a klímaváltozásra és annak veszélyeire akarják felhívni a figyelmet.

A 2007-ben indult kezdeményezéshez évről évre egyre több ország csatlakozik. Magyarország 2008-ban csatlakozott, akkor mindössze 4 hazai település kapcsolta le a díszkivilágítást egy órára, a 2010-es évben eddig már 101 település jelezte, hogy csatlakozik az akcióhoz.

A Budai Várban a Savoyai teraszon a főváros díszkivilágításának lekapcsolása után közös dobolásra és tűzzsonglőr-bemutatóra várják az érdeklődőket.

Szegeden a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi- és Információs Központja szervez programokat szombat estére. Lesz filmvetítés, állatsimogató, társasjátékok és várhatóan remek hangulat.

Hírek, érdekességek

Az év legforróbb napján vagyunk túl
Pénteken új országos melegrekord született, miután 40 fok fölé emelkedett a hőmérséklet. Ez volt az év eddigi legforróbb napja.
Az átlagosnál melegebb eddig 2012
A napi átlaghőmérsékleteket tekintve az idén a február kivételével eddig minden hónapban melegebb volt hazánkban, mint a 30 éves klímaátlag.
Több mint 10 fokos lehűlést hoz a hidegfront
Este hidegfront érkezik, ami egy csapásra meghozza az őszt. A kiadós esők mellett csütörtökön sokfelé 10-15 fokkal lesz hidegebb.
10-15 fokos lehűlést hoz a hétvégi hidegfront
A nyár negyedik hőhullámának egy vasárnap érkező markáns hidegfront vet véget, amely mögött mintegy 10-15 fokkal esik vissza a hőmérséklet. A hőhullám utolsó napjain azonban még melegrekordok dőlhetnek.