Rendkívüli forróság Indiában

Tikkasztó a hőség Indiában, a hőmérséklet csúcsértéke helyenként megközelíti az 50 fokot.

Az India délnyugati részén elhelyezkedő Maharashtra állam városkájában, Jalgaonban csütörtökön a hőmérséklet csúcsértéke elérte a 49 fokot. India fővárosában, Újdelhiben is csak néhány fokkal mértek ennél alacsonyabb értéket, ott 45,2 fokig melegedett a levegő. Ilyen magas hőmérsékletet az elmúlt négy évben nem mértek a városban.

A fővárostól kicsit északra, Haryana államban található városban Hissarban az iskolákat is bezárták, mert a hőmérséklet megközelítette a 48 fokot. A szomszédos Punjab államban 47 fokot mértek, ez az 1978. májusában mért 47,7 fokos rekord hőmérséklet után, az államban valaha mért második legmagasabb érték.

A helyi újságok jelentései szerint a nagy melegben rengetegen kaptak hőgutát, az elmúlt két héten 25 ember vesztette életét.

Az indiai meteorológiai szolgálat szerint a nagy hőségnek az esőhiány az oka.

Hírek, érdekességek

Az elmúlt 100 év leghidegebb decembere volt az idei Angliában
Az elmúlt december volt az Egyesült Királyság leghidegebb decemberi hónapja, mióta 100 éve a mérések elkezdődtek a térségben, állítja az angol meteorológiai szolgálat, a Met Office.
Novemberhez képest szokatlanul meleg volt az idő november 22-én, hétfőn Chicagoban, ahol az ilyenkor szokásosnak mondható 6, 7 fok helyett 20 foknál is melegebbet mértek.
Las Vegasban havazott
Las Vegasban, a világ szerencsejáték-központjában, hétfőn reggel havazás és jeges utak fogadták a szerencsejátékok megszállottjait.
Szükségállapotot rendeltek el New Yorkban az időjárás miatt
New York polgármestere, Michael Bloomberg szükségállapotot rendelt el a városban, ugyanis az előrejelzések szerint nagy havazás várható a városban.