Rendkívüli forróság Indiában

Tikkasztó a hőség Indiában, a hőmérséklet csúcsértéke helyenként megközelíti az 50 fokot.

Az India délnyugati részén elhelyezkedő Maharashtra állam városkájában, Jalgaonban csütörtökön a hőmérséklet csúcsértéke elérte a 49 fokot. India fővárosában, Újdelhiben is csak néhány fokkal mértek ennél alacsonyabb értéket, ott 45,2 fokig melegedett a levegő. Ilyen magas hőmérsékletet az elmúlt négy évben nem mértek a városban.

A fővárostól kicsit északra, Haryana államban található városban Hissarban az iskolákat is bezárták, mert a hőmérséklet megközelítette a 48 fokot. A szomszédos Punjab államban 47 fokot mértek, ez az 1978. májusában mért 47,7 fokos rekord hőmérséklet után, az államban valaha mért második legmagasabb érték.

A helyi újságok jelentései szerint a nagy melegben rengetegen kaptak hőgutát, az elmúlt két héten 25 ember vesztette életét.

Az indiai meteorológiai szolgálat szerint a nagy hőségnek az esőhiány az oka.

Hírek, érdekességek

Szondák figyelik a földi vízkészleteket
Az Európai Űrhivatal (ESA) tájékoztatása szerint tegnap éjszaka két műholdat lőttek fel a klímaváltozás vízkészletekre gyakorolt hatásainak megbecslésére.
Nyolc évtizede nem dőlt meg globális melegrekord
Miközben a Föld átlaghőmérséklete több tized fokkal magasabb lett a XX. század során, a globális melegrekord, valamint a földrészeken mért legmagasabb hőmérséklet évtizedek óta változatlan.
Ausztráliában pénteken többfelé megdőlt a novemberi melegrekord. Helyenként az ilyenkor megszokottnál 20 fokkal melegebb volt.
Több centi friss hó az osztrák síterepeken
A tél csak lassan akar idén megérkezni. A héten az osztrák síterepeken azonban többfelé várható a havazás.