Példátlan hőhullám az USA-ban

Nemcsak nálunk, de az amerikai kontinensen is szokatlanul meleg időt hozott a tavasz első hónapja. Melegrekordok ezrei dőltek meg az USA-ban.

Az Egyesült Államok területén idén márciusban példátlan
hőhullámot éltek át.  A
Sziklás-hegységtől nyugatra eső tájakon az elmúlt két hét során 7000-nél is
több melegrekord dőlt meg vagy állt be (napi maximumok, illetve hajnali
minimumok esetében egyaránt). Előfordult, hogy hajnalban magasabb értéket
mutatott a hőmérő, mint az adott településen addig mért legmagasabb napi
csúcsérték!  Helyenként több mint egy
évszázados rekordok dőltek meg több fokkal. A legszélsőségesebb esetre a
Michigan állambeli Vanderbilt-ben került sor, ahol az 1899-es 17 Celsius-fokot
10 fokkal haladta meg a hőmérséklet. Chicagóban 6 egymást követő napon
regisztráltak rekord magas értékeket.

A hőhullám Kanadát is érintette. Az Új-Skócia tartomány keleti
partvidékén fekvő Western Head meteorológiai állomásán március 22-én 29,2 fokig
emelkedett a hőmérséklet. Ennél melegebbet csupán egyszer mértek március
folyamán Kanadában.

Hírek, érdekességek

Még mindig havazik az angoloknál
Angliában még mindig tartja magát a téli időjárás. A szigetországban az idei télen annyi hó hullott, amennyi normális esetben 4-5 év alatt szokott. A havazás a héten is folytatódik.
Jéghegy tart Ausztrália felé
Egy, az Antarktisz jégtáblájáról leszakadt, hatalmas, a New York-i Manhattan-sziget kétszeresének megfelelő jéghegy tart az ausztrál partok felé.
Hóban rekedt autósok Németországban
Németország északkeleti részén 160 autóst kellett kiszabadítani gépkocsijából. A térségben két méteres hótorlaszok nehezítették a közlekedést.
Síelésre alkalmas idő a szomszédban
Ausztriában már alig-alig akad olyan pálya, ahol nincsen síelésre alkalmas mennyiségű a hó. A két ünnep között is bátran indulhatunk síelni.