Orvosmeteorológia - hidegfront a hétvégén

A hét végére ismét egy front éri el az országot, visszaesik a hőmérséklet, megerősödik az északnyugati szél, és többfelé várható eső, zápor. Sajnos a lehűlés tartósnak ígérkezik, a jövő hét elején is folytatódik az ilyenkor szokásosnál hűvösebb idő.

Szombatra több fokkal visszaesik a hőmérséklet, erősödik a szél, így a szél érzékenyek is számolhatnak a panaszaik megjelenésével. Az erősödő hidegfronti hatás az epe,- vese,- gyomorgörcsöket erősítheti. A hét végén az ország nagy részén esős idő várható, a szabadtéri programot szervezők vigyenek magukkal esőkabátot. Erősítsük immunrendszerünket, fogyasszunk C vitaminban gazdag élelmiszereket.

Vasárnap is marad a többnyire esős, szeles idő, kettősfronti hatás terheli szervezetünket. A melegfrontra érzékenyeknél is jelentkezhetnek fejfájásos panaszok. Gyakori ilyenkor a koncentrációs zavar, ezért a közlekedők figyeljenek jobban az utakon. Vasárnap is szükséges az esernyő, esőkabát. A hét elején még nem várható jelentős változás az időjárásban. Fogyasszunk magnéziumban gazdag élelmiszereket, tejet, banánt, valamint B1 vitamint amit a gabonafélékben, burgonyában találunk.

Hétfőn egy gyenge melegfront érkezik a Kárpát-medence térségébe, hatására sokfelé fordul elő eső, zápor, helyenként zivatar. A frontra érzékenyeknél fejfájás, fáradékonyság jelentkezhet. A keleties szél is megerősödik, ami tovább fokozhatja a panaszokat.

Hírek, érdekességek

Itt az első hőhullám
Igazi kánikula köszönt be a hétvégére, a strandidő azonban veszélyeket is rejt. Fontos tudnivalókért és hasznos tanácsokért olvasson tovább!
Napfogyatkozást csodálhatunk meg!
Március 20-án nem csak napéjegyenlőség lesz, hanem részleges napfogyatkozást is megfigyelhetünk hazánk területéről!
Érkezik az újabb hőhullám?!
Az elmúlt napok borongós, esős időjárása után péntektől változás következik be, ugyanis a hőmérséklet csúcsértékei napról napra növekedni fognak. Ez lesz idén nyáron a negyedik hőhullám!
Idén pontosan érkezik a nyár!
Idén, 2015-ben nem hazudtolja meg magát a naptár: június 1-jével nem csak papíron, de az időjárás szempontjából is beköszönt a nyár! Ennek első hetében ugyanis napos időre, és egyre többfelé 30 fok fölötti hőmérsékletekre számíthatunk – a meleg várhatóan a hétvégéig is kitart majd. Ez szervezetünket is rendkívül igénybe veszi, érdemes erre alaposan felkészülnie!