Országossá vált a havazás, gyűlnek a centik

Egyre többfelé havazik intenzíven, a hóesés és a szél nehezíti a közlekedést, fennakadásokat is többfelé okozott már. Javulás csak szerdától kezdődik.

Az esti órákban az északkeleti megyékben is elkezdett havazni, miközben a Dunántúl déli részén helyenként már meghaladta a 10 centimétert, és máshol is egyre gyarapszik a hóvastagság, egyre jobban nehezítve a közlekedést mind a mellék-, mind a főutakon. Egyes utakon, útszakaszokon, autópályaszakaszokon forgalomkorlátozásokat is bevezettek. Óvatosan, körültekintően közlekedjünk, csak téli gumival (az érintett térségekben meleg takaróval, étellel, itallal, hólapáttal, hólánccal felszerelkezve) induljunk útnak, illetve tájékozódjunk az útviszonyokról! Sok baleset történt már az utakon.

A Somogy megyei Kálmáncsáról küldte az alábbi videót Németh István:

Hírek, érdekességek

Markáns ciklonok uralják Európát
Keddre virradóan erős ciklon éri el a kontinens nyugati partjait, míg Délkelet-Európa felé egy afrikai ciklon közeledik.
Sűrű köd borult a Pó folyó völgyére
Makacs ködfelhő okoz barátságtalan, hideg időt a Pó-alföldön, miközben Olaszország más részein a napsütésé a főszerep.
Napokig havazik az Alpokban az áprilisi időben
A hétvégi mediterrán ciklon az Alpok magasabb részein kiadós havazást okoz. A jövő hét második felében pedig újabb légörvény miatt fog esni a hó a csúcsokon.
Lavinát robbantottak Kanadában
Látványos képsorokat rögzítettek a Kanada nyugati hegyeiben mesterségesen előidézett hógörgetegekről.