Országossá vált a havazás, gyűlnek a centik

Egyre többfelé havazik intenzíven, a hóesés és a szél nehezíti a közlekedést, fennakadásokat is többfelé okozott már. Javulás csak szerdától kezdődik.

Az esti órákban az északkeleti megyékben is elkezdett havazni, miközben a Dunántúl déli részén helyenként már meghaladta a 10 centimétert, és máshol is egyre gyarapszik a hóvastagság, egyre jobban nehezítve a közlekedést mind a mellék-, mind a főutakon. Egyes utakon, útszakaszokon, autópályaszakaszokon forgalomkorlátozásokat is bevezettek. Óvatosan, körültekintően közlekedjünk, csak téli gumival (az érintett térségekben meleg takaróval, étellel, itallal, hólapáttal, hólánccal felszerelkezve) induljunk útnak, illetve tájékozódjunk az útviszonyokról! Sok baleset történt már az utakon.

A Somogy megyei Kálmáncsáról küldte az alábbi videót Németh István:

Hírek, érdekességek

Viharciklon érte el Európát
Írországot már délelőtt elérte az a markáns ciklon, amely csütörtökön havazást hozhat hazánkba. Útját kiadós csapadék és helyenként orkánszelek kísérhetik.
Jönnek a fagyok, veszélyben a növények
A hét első éjszakáin nagy területen hűl fagypont alá a hőmérséklet, ami veszélyezteti a gyümölcsösfákat, veteményest.
Így tűnt el a jég a déli partról
A Balaton nyugati medencéjének déli partvidékén még péntek reggel is nagy jégtáblák voltak. Napközben a szél eltüntette a tél maradványait. Exkluzív videónkon ezt örökítettük meg.
Egyre több a hó a környező síterepeken
Az Alpok és Kárpátok síterepein napról napra növekszik a természetes hóréteg vastagsága, így a hóágyúk egy időre pihenhetnek. A héten újabb nagy havazás várható.