November közepi nyár a mediterrán térségben

A Földközi-tenger nyugati és középső medencéjében a tél közelsége ellenére sokfelé igazi nyári idővel találkozhatunk. A kellemes időjárás akár a hónap végéig kitarthat.

A spanyol partvidéken, Korzikán és Szardínián a ragyogó napsütésben a hőmérséklet csúcsértéke elérte a 25-27 fokot. Pedig már szeptemberben több hétre beköszöntött az ősz, és októberben is voltak hűvösebb periódusok.

A következő napokban Itáliára és a Balkán-félszigetre is kiterjed a késő nyári időjárás. A tengervíz hőmérséklete azonban már csak Krétától keletre illetve Spanyolország déli szélén haladja meg a 20 fokot.

Hírek, érdekességek

Meddig lesz még ilyen meleg?!
Szerdán, augusztus 5-én kezdődött 2015 negyedik hőhulláma, amit sokan nagyon nehezen, és egyre nehezebben viselnek. Felmerül a kérdés: meddig tart még ez a nagy meleg?
Napfogyatkozást csodálhatunk meg!
Március 20-án nem csak napéjegyenlőség lesz, hanem részleges napfogyatkozást is megfigyelhetünk hazánk területéről!
Gyönyörű naplemente Szegeden
Szegedi mérőállomásunk kamerája gyönyörű naplementét örökített meg július utolsó csütörtökén.
Sándor, József, Benedek már meghozták a meleget
Csak a népi mondóka szerint kezdődik most a tavasz, hiszen már pár napja igazán kellemes hőmérsékletek és sok napsütés jellemzi az időjárást. Ez vajon így is marad?