Meleg napok jönnek, a kánikulára érzékenyek panaszai fokozódnak – orvosmeteorológia

Folyamatosan melegszik a légkör a következő napokban, egészen kedd estig nem valószínű enyhülés. Ekkor nyugat felől erős hidegfront érkezik majd.

Vasárnap nem várható fronthatás, visszatér a kánikula, ami az erre érzékenyeket, izzadásra hajlamos embereket, valamint az időseket viseli majd meg leginkább. Érdemes jobban figyelni a napi folyadékbevitelre. Strandra, vízpartra érdemes ellátogatni a hétvégén, ugyanis számottevő csapadék nem várható. Az UV sugárzás viszont magas értékeket fog elérni, ezért a déli órákban tartózkodjunk árnyékban, védjük a szemünket megfelelő szűrőréteggel ellátott napszemüveggel, széles karimájú kalappal, bőrünket fényvédő krémekkel.

A levegő porszintje és légszennyezettség mértéke a csapadék hiánya miatt folyamatosan nő. Főként a városokban egyre kevésbé lesz alkalmas a levegő minősége sportolásra, szabadtéri programok tervezésére. A pollenallergiások tünetei szintén erősödnek, főként a csalánfélék és a pázsitfűfélék pollenjei találhatók meg magas koncentrációban a légkörben.

Hétfőn gyenge melegfronti hatás kíséretében folytatódik a melegedés, amely sokak szervezetét meg fogja viselni. Az alvás minősége is romlik, a minimumhőmérsékletek sem maradnak el sokkal a 20 foktól. A szívbetegek töltsék pihenéssel a napot! A jelenlegi számítások szerint kedden hidegfront hűti le a levegőt, és okoz majd igen erős panaszokat az érzékenyeknek. Erre a hatásra nem árt már előző nap felkészülni, a frontérzékenyek fogyasszanak magas kálium és magnézium tartalmú ételeket a nap folyamán.

Kedd este nyugat felől hidegfront érkezik majd, de keleten még egész napos hőségre készülhetünk. A nyugati országrészben a délutáni óráktól növekedhetnek a hidegfrontra érzékenyek panaszai. Szerdára országos enyhülést hoz a front.

További időjárás-érzékenységgel kapcsolatos kérdéseire a www.meteoklinika.hu oldalon kaphat választ.

Hírek, érdekességek

Hullócsillagzápor a hét végén
Ha az időjárás is úgy akarja, a hét végén a szerencsésebbek hullócsillag vadászatra indulhatnak.
Phil szerint még hat hétig tart a tél az Egyesült Államokban
Ami nálunk a medve, az az Egyesült Államokban a mormota; a népi hiedelem szerint február 2-án bújik ki először a barlangjából, és ha meglátja az árnyékát, akkor még sokáig húzódik a tél.
Tó a kiszáradás szélén
E hónap végéig az Ausztrália délkeleti részén fekvő Victoria állam legnagyobb tava, a Lake Colac teljesen kiszáradhat.
Hó alatt az orosz főváros
Napok óta intenzíven havazik Moszkvában, ahol a hóréteg vastagsága eléri a 63 cm-t. A hideg, kemény tél alaposan megnehezíti a helyiek életét.