Megdőlt a melegrekord Budapesten

Október 8-án rekord magasságba emelkedett a hőmérő higanyszála a fővárosban.

Október 8-án a legmelegebbet eddig 1942-ben mérték, amikor a levegő 27,2 fokig melegedett. A mai napon azonban új rekord született: a több mint fél évszázados érték 0,5 fokkal dőlt meg. Így az új, október 8-ára vonatkozó budapesti melegrekord 27, 7 fok lett.

Hírek, érdekességek

Újra itt a kánikula
A héten a Kárpát-medence területére megérkezik az idei második hőhullám, melynek köszönhetően a hétvégén már 32, 35 között várhatóak a maximum hőmérsékletek.
Hűvös júniusi napok
Jóval hidegebb volt az elmúlt napokban, mint egy átlagos nyári napon, ugyanis néhány napon keresztül egy hidegfront felhőzete befolyásolta hazánk időjárását.
Érkezik az újabb hőhullám?!
Az elmúlt napok borongós, esős időjárása után péntektől változás következik be, ugyanis a hőmérséklet csúcsértékei napról napra növekedni fognak. Ez lesz idén nyáron a negyedik hőhullám!
Vége a hőhullámnak! Markáns hidegfront érkezik!
Július 25-én egy északnyugat felől érkező hidegfrontnak köszönhetően a hosszú ideje tartó forróság átmenetileg véget ér. A hidegfront mentén zivatarok pattannak ki, néhol felhőszakadás és jégeső kíséretében.