Megdőlt a fővárosi és az országos hidegrekord is

A szombati nap után vasárnap hajnalban is rekord mélyre süllyedt a hőmérséklet, mind a fővárosi, mind az országos napi minimum rekord a múlté lett.

Szombaton nyolc évtizedes, vasárnap pedig fél évszázados hidegrekordok
dőltek meg. Vasárnapra virradóan Vásárosnaményben az OMSz 18,2 Celsius-fokot
mért, ami majdnem 3 fokkal múlta alul a korábbi, 1964-ből származó miskolci
rekordot.

A fővárosban is minden korábbinál hidegebben indult március
17-e. Lőrincen és Ferihegyen is -7,1 fokig csökkent a hőmérséklet, 6 tized
fokkal taszítva le a dobogó első fokáról az 1964-ből származó eddigi rekordot.

forrás: mti.hu

Hírek, érdekességek

Korán jött a tavasz Skandináviába
Skandinávia déli vidékén hirtelen beköszöntött a tavasz, a hőmérséklet hétfőn és kedden helyenként a 15 fokot is meghaladta. Mindeközben Görögországban fagyoskodtak.
Már megint havazott Moszkvában - messze a tavasz
Pénteken (március 23.) ismét havazott Moszkvában, a hóréteg vastagsága a parkokban, kertekben továbbra is meghaladja a negyven centit. A következő napokban sem jön meg a tavasz.
Áprilisi idő lesz a nemzeti ünnepen
A szabadságharc ünnepén jobbára az átlagosnál több fokkal melegebb, napos tavaszi idő várható. A hosszú hétvégén tovább erősödik a nappali felmelegedés, hétvégén akár rekord közeli meleg is lehet.
Lehűléssel indul a hét
Vasárnap estefelé hidegfront érkezik. Hatására megerősödik a szél és több fokkal visszaesik a hőmérséklet, számottevő csapadékra azonban nincs kilátás.