Megdőlt az országos és fővárosi melegrekord is

Március 17-én, szombaton mind az országos, mind pedig a budapesti napi melegrekord megdőlt. Az országos több mint egy fokkal.

Bács-Kiskun megye déli részén többfelé átlépte a hőmérséklet a 23 fokot, sőt Baján 24 foknál is melegebb volt. A régi rekord hét éve született, akkor Sopronban és Szentgotthárdon 23,2 fokot mértek.

A fővárosi rekord is már a múlté: A XVIII. kerületi Kandó Téri
Általános Iskolában lévő meteorológiai állomáson éppen a régi rekordot jelentő
21,9 fokon tetőzött a hőmérséklet, de helyenként egy-két tizeddel túl is
haladta.

Hírek, érdekességek

Áradásnak indultak a nyugat-magyarországi folyók is
Az elmúlt napokban lehullott jelentős csapadék és a hóolvadás az észak-magyarországi folyók után a Nyugat-Dunántúlon is áradást indított el. A belvizes területek nagysága is emelkedett.
Afrikai levegő húzódik Európa fölé
A következő napokban a kontinens egy nagy része fölé anticiklon húzódik, közben pedig délnyugat felől afrikai levegő érkezik. Többfelé lehet nyárias hőmérsékletre is számítani.
Óriási jégeső csapott le Bajorországban
A hétvégén Németország-szerte heves zivatarok alakultak ki, Bajorország térségét pedig felhőszakadások és jégesők is sújtották.
Bő egy hónap után lehet újra 20 fok
A héten végre tartósan beköszöntött a tavasz, és tovább erősödik a felmelegedés. Bő egy hónap után újból elérheti a 20 fokot a hőmérséklet. Újra megjelentek a zivatarok is.