Megdőlt az országos és fővárosi melegrekord is

Március 17-én, szombaton mind az országos, mind pedig a budapesti napi melegrekord megdőlt. Az országos több mint egy fokkal.

Bács-Kiskun megye déli részén többfelé átlépte a hőmérséklet a 23 fokot, sőt Baján 24 foknál is melegebb volt. A régi rekord hét éve született, akkor Sopronban és Szentgotthárdon 23,2 fokot mértek.

A fővárosi rekord is már a múlté: A XVIII. kerületi Kandó Téri
Általános Iskolában lévő meteorológiai állomáson éppen a régi rekordot jelentő
21,9 fokon tetőzött a hőmérséklet, de helyenként egy-két tizeddel túl is
haladta.

Hírek, érdekességek

A klímaváltozás okozta a gyapjas mamutok vesztét
A gyapjas mamutok kihalását nem az emberi vadászat okozta. Egy új tanulmány szerint a füves területek csökkenése miatt tűntek el ezek az állatok a Föld színéről.
A sarki jégtakaró olvadása Alaszka partjaira kényszeríti a rozmárokat
Több tízezer rozmár érkezett Alaszka északnyugati tájaira, mert az úszó jégtáblák, amelyeken pihenni szoktak mind elolvadtak.
Indiai expedíció indul a Déli-sarkra
Az indiai Nemzeti Antarktisz és Óceán Kutató Központ jövő héten indítja útnak az ázsiai ország első déli-sarki expedícióját.
Hurrikánná erősödött a Beatriz
Gyors fejlődést mutató trópusi képződmény jelent meg Mexikónál, a Beatriz a szezon második hurrikánjává erősödött.