Megdőlt az országos és fővárosi melegrekord is

Március 17-én, szombaton mind az országos, mind pedig a budapesti napi melegrekord megdőlt. Az országos több mint egy fokkal.

Bács-Kiskun megye déli részén többfelé átlépte a hőmérséklet a 23 fokot, sőt Baján 24 foknál is melegebb volt. A régi rekord hét éve született, akkor Sopronban és Szentgotthárdon 23,2 fokot mértek.

A fővárosi rekord is már a múlté: A XVIII. kerületi Kandó Téri
Általános Iskolában lévő meteorológiai állomáson éppen a régi rekordot jelentő
21,9 fokon tetőzött a hőmérséklet, de helyenként egy-két tizeddel túl is
haladta.

Hírek, érdekességek

2050-re eltűnhetnek a Pireneusok gleccserei
Egy spanyol kutatócsoport állítása szerint, a Pireneusokban található 21 gleccser mindegyike eltűnhet 2050-re, a globális felmelegedés következtében.
10 fokos különbség az országban
Pénteken nyugat felől egy gyenge hidegfront érte el hazánkat. Az ország nyugati és keleti része között 10 fokos hőmérséklet különbség alakult ki.
Kezdődik a strandszezon
Az elmúlt napok kedvező időjárásának, a sok napsütésnek és meleg időnek köszönhetően a meteorológiai nyár kezdetére, június 1-jére már Európa-szerte kellemes, meleg vízhőmérsékletekkel találkozhatunk.
Gyorsabban olvadnak a svájci gleccserek
Felgyorsult a svájci gleccserek olvadása – áll egy frissen publikált tanulmányban.