Megdőlt az országos és fővárosi melegrekord is

Március 17-én, szombaton mind az országos, mind pedig a budapesti napi melegrekord megdőlt. Az országos több mint egy fokkal.

Bács-Kiskun megye déli részén többfelé átlépte a hőmérséklet a 23 fokot, sőt Baján 24 foknál is melegebb volt. A régi rekord hét éve született, akkor Sopronban és Szentgotthárdon 23,2 fokot mértek.

A fővárosi rekord is már a múlté: A XVIII. kerületi Kandó Téri
Általános Iskolában lévő meteorológiai állomáson éppen a régi rekordot jelentő
21,9 fokon tetőzött a hőmérséklet, de helyenként egy-két tizeddel túl is
haladta.

Hírek, érdekességek

Olcsó és egyszerű módon, áram nélkül világítják meg a fejlődő országok lakóépületeit. Csak egy műanyag palackra van szükség hozzá.
Japánt árasztotta el utolsó napjaiban a Songda tájfun
Gyengülő állapotában is heves esőzést és áradásokat okozott a hétvégén Japánban az a tájfun, amely korábban az év első szupertájfunjává erősödött.
100 éve hódította meg az ember a Déli-sarkot
Földünk legdélebbi pontját pontosan 100 éve hódította meg a norvég Amundsen.
Kánikula, Balaton Sound és Regatta
A hét második felében erőteljes melegedésre lehet számítani, így végre hamisítatlan nyári időre van kilátás. Ez egyaránt jó hír a strandolni, vitorlázni vagy fesztiválozni vágyóknak.