Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

80-90 km/órás széllökések kísérték a hidegfrontot
Csütörtök kora este érkezett meg a hidegfront felhőzete a Kisalföldre, nyomában egyre többfelé pattantak ki zivatarok. Helyenként 80-90 km/órát meghaladó széllökéseket is okoztak.
Zivatarok tombolnak az országban, és még nincs vége
Immár nem csak a kánikulának, hanem a zivataroknak köszönhetően is a nyarat idézi az időjárás. Csütörtökön sokfelé tomboltak heves viharok, a fővárosra kétszer is lecsapott a vihar.
Lavinát robbantottak Kanadában
Látványos képsorokat rögzítettek a Kanada nyugati hegyeiben mesterségesen előidézett hógörgetegekről.
Észak-Afrikát is megöntözte a mediterrán viharciklon
Szicíliában heves szélrohamokat, Afrika északi szélén kiadós esőzést okozott egy markáns mediterrán ciklon, amely vasárnap este Görögország fölé húzódik.