Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

Eső és havazás a sípályákon - hétvégi sí-körkép
Csak néhány hazai sípályán lehet a hétvégén nem túl jó minőségű pályán síelni. Határainkon kívül is vegyes kép fogad, de ki lehet fogni jó pályákat.
Egyre melegebb a Tanganyika-tó
A világ egyik legnagyobb édesvízi tavának felszíne olyan meleg, mint az elmúlt 1500 évben még soha. A víz hőmérsékletének emelkedése veszélyezteti az élővilágot és vele milliók táplálékforrását is.
Rövid időn belül immár a harmadik földcsuszamlás sújtja Perut. A legutóbbi katasztrófában legalább húszan veszették életüket.
Banglades, Indonézia és Irán a legsérülékenyebb országok
Banglades, Indonézia és Irán a globális felmelegedés következtében a természeti katasztrófák szempontjából a legsérülékenyebb országok a világon.