Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

Rengeteg eső esett a Brit-szigeteken
Amíg térségünkben a rendkívüli szárazság és a sorozatos hőhullámok okoztak gondot, addig az elmúlt 100 év legcsapadékosabb nyarán vannak túl a Brit-szigeteken élők.
Szupertájfun Japán mellett
A Sanba nevű trópusi vihar a Csendes-óceánon tombol, Okinawa szigetét és Dél-Koreát veszélyezteti.
Gyönyörű volt a napfelkelte Nagy-Hideg-hegyen
Gyönyörű színekben pompázott a reggeli égbolt a Börzsönyben.
Több mint 10 fokos lehűlést hoz a hidegfront
Este hidegfront érkezik, ami egy csapásra meghozza az őszt. A kiadós esők mellett csütörtökön sokfelé 10-15 fokkal lesz hidegebb.