Közel 40 fok Spanyolországban - Dél-Európában még tart a nyár

A nyárnak még nincs mindenhol vége. A mediterrán térségben még mindig szikrázó napsütés várja a nyaralókat.

A kontinens déli tájain még mindig tartja magát a nyár. Spanyolországban, csütörtökön egy sekély ciklon ugyan többfelé okoz záporokat, zivatarokat, péntektől azonban zavartalan napsütés várható a mediterrán ország egészében. Az ország délnyugati részén, Sevilla környékén közel 40 fokig melegszik a levegő, de máshol is bőven 30 fok feletti maximum hőmérsékletek várhatók. Az időjárásban jövő hét közepéig biztosan nem lesz változás.

Nem kell azonban olyan messzire utazni egy kis napsütésért. Olaszországban is igazi nyaralódiőre van kilátás. A csütörtökön Spanyolországban záporokat, zivatarokat okoz ciklon pénteken eléri a Földközi-tenger középső medencéjét is, de amilyen gyorsan jön olyan gyorsan el is hagyja a térséget. Szombattól már szikrázó napsütésre, 26, 28 fok körüli maximum hőmérsékletekre lehet számítani az egész országban.

Horvátországban kicsit változékonyabban alakul az időjárás, de nem kell aggódnia azoknak, akik most készülnek a szomszédos országba nyaralni. Horvátország északi részén többször zavarják felhők a napsütést, a hőmérséklet csúcsértéke 25 fok körül alakul. Az ország déli részén több napsütésre és 28, 29 fok körüli maximum értékekre lehet számítani.

Már Görögországban sincs az az elviselhetetlen forróság. Szombaton az ország északi részén kiakaulhatnak záporok, máshol azonban zavartalan napsütésre van kilátás a következő napokban. A délutáni órákban általában 30 fok körül tetőzik a hőmérséklet.

Hírek, érdekességek

Már 506 halálos áldozata van a brazil földcsuszamlásoknak
Az elmúlt napok heves esőzései során kialakult áradások és földcsuszamlások már több száz halálos áldozatot követeltek Brazíliában.
10 centi hó és 10 fokos különbségek az országban
A kedd óta tartó havazásból helyenként már 10 centi hó gyűlt össze. Az északkeleti országrészben igazi téli idő uralkodik, míg délnyugaton 10 fokkal melegebb van.
Estétől hóval tér vissza a tél
Szerdán egy hidegfront éri el a Kárpát-medencét, hatására az esti óráktól egyre többfelé várható havazás. A jelenlegi modellfutások szerint tartósan visszatér a téli idő.
A Wilma nevű trópusi ciklon a Csendes-óceán délnyugati szigetvilágát elhagyva Új-Zéland felé tart. A négyes erősség ciklont hétvégére várják a szigetországba.