Közel 40 fok Spanyolországban - Dél-Európában még tart a nyár

A nyárnak még nincs mindenhol vége. A mediterrán térségben még mindig szikrázó napsütés várja a nyaralókat.

A kontinens déli tájain még mindig tartja magát a nyár. Spanyolországban, csütörtökön egy sekély ciklon ugyan többfelé okoz záporokat, zivatarokat, péntektől azonban zavartalan napsütés várható a mediterrán ország egészében. Az ország délnyugati részén, Sevilla környékén közel 40 fokig melegszik a levegő, de máshol is bőven 30 fok feletti maximum hőmérsékletek várhatók. Az időjárásban jövő hét közepéig biztosan nem lesz változás.

Nem kell azonban olyan messzire utazni egy kis napsütésért. Olaszországban is igazi nyaralódiőre van kilátás. A csütörtökön Spanyolországban záporokat, zivatarokat okoz ciklon pénteken eléri a Földközi-tenger középső medencéjét is, de amilyen gyorsan jön olyan gyorsan el is hagyja a térséget. Szombattól már szikrázó napsütésre, 26, 28 fok körüli maximum hőmérsékletekre lehet számítani az egész országban.

Horvátországban kicsit változékonyabban alakul az időjárás, de nem kell aggódnia azoknak, akik most készülnek a szomszédos országba nyaralni. Horvátország északi részén többször zavarják felhők a napsütést, a hőmérséklet csúcsértéke 25 fok körül alakul. Az ország déli részén több napsütésre és 28, 29 fok körüli maximum értékekre lehet számítani.

Már Görögországban sincs az az elviselhetetlen forróság. Szombaton az ország északi részén kiakaulhatnak záporok, máshol azonban zavartalan napsütésre van kilátás a következő napokban. A délutáni órákban általában 30 fok körül tetőzik a hőmérséklet.

Hírek, érdekességek

Hullócsillagzápor a hét végén
Ha az időjárás is úgy akarja, a hét végén a szerencsésebbek hullócsillag vadászatra indulhatnak.
Nyugat-Európában napsütés, északon havazás lesz a hosszú hétvégén
Változatosan alakul a kontinens időjárása a hétvégén. Lesz ahol a napsütésé lesz már a főszerep, de lesz ahol még mindig havazni fog.
Várat magára az idei első komolyabb havazás
A hét végétől napról-napra hidegebb lesz hazánkban. A havazás azonban csak lassan érkezik meg, várhatóan az elöttünk álló hét második felében.
Felhívás a klímatudatos építkezésre
Világszerte az épületek felelősek a CO2 kibocsátás egyharmadáért, az energia felhasználás 30-40%-áért, a fafelhasználás egynegyedéért, az ivóvíz felhasználás 17%-áért. Vajon képesek vagyunk-e egy olyan fenntarthatóbb, környezettudatos építésre átállni, amely élhetőbb, egészségesebb, klímabarát és emellett nem is drágább, nem kevésbé komfortos? Mit tehetünk az energiaínség, a növekvő energiaszámlák és a fenyegető éghajlatváltozás ellen? A Magyar Környezettudatos Építés Egyesületének felhívása a klímabarát és környezettudatos építésről.