Ködbe veszett a bajai híd!

Ma reggel sűrű köd borult Bajára. Nem sokkal napfelkelte után webkameránkon még látható volt a Dunán átívelő híd, ám rövidesen tejfölszerű ködbe veszett minden.

Kedd délután ugyan borús volt az ég Baja felett, ám a webkamera képen tisztán látszódott a város, és a Dunán úszó jégtáblák.

Szerdán nem sokkal napfelkelte után még látszódtak a híd körvonalai.

Alig 10 perccel később már sűrű, tejfölszerű ködfelhő fedte el a tájat.

1 órával később a felszín közelében még mindig hullámzott a ködfelhő, miközben kicsivel feljebb, a derült égbolton a kelő nap sugarai derengtek.

Hasonló élményben lehet részünk, amikor a repülő a felhők fölé emelkedik, a felhők pedig hatalmas fehér tengerként terülnek el alattunk.

És itt álljon a videó a ködből való "szabadulásról":

Hírek, érdekességek

Egy időre vége az igazi strandidőnek
Egy gyenge hidegfront érte el hazánkat, hatására néhány fokkal visszaesett a hőmérséklet. A hétvégén sok napsütésre készülhetünk, így ha strandolni nem is napozni biztosan tudunk majd.
Az Északi-sarkot övező jégtakaró, bár kevésbé intenzív olvadást mutatott az idén, mint az elmúlt két évben, a csökkenő tendencia azonban továbbra is fennmaradt. A jégsapka a harmadik legkisebb kiterjedését érte el az idei nyáron.
A G8-ak is drasztikus kibocsátás csökkentést szorgalmaznak
A G8 országok július második hetében, Olaszországban ülnek össze, hogy felszólítsák az iparosodott országokat, hogy 2050-ig 80 százalékkal csökkentsék üvegházhatású gázkibocsátásukat.
Olaszországban egész héten kánikula
Akik külföldi nyaraláson törik a fejük a héten Olaszországgal is jól járnak. A szikrázó napsütésben 30 fok körüli maximum hőmérsékletekre számíthatnak. A 25, 27 fokos Földközi-tenger igazi felfrissülést nyújthat.