Ismét hóvihar tombolt az USA északi részén

Hétfőn ismét hóvihar bénította meg az Egyesült Államok északi részét, ezrek maradtak áram nélkül.

Február 21-én, hétfőn két hullámban érte el a hóvihar az USA északi részét. Az amerikai Nemzeti Időjárás Szolgálat jelentése szerint a legtöbb csapadék Minnesota államban, Madison városában hullott, itt 48 centiméternyi havat regisztráltak.

Dél-Dakotában és Michiganben 40 centiméter, Wisconsinban pedig 35 centiméter vastag hó borította be a tájat.

A mostani szezonban már ez volt a nyolcadik erős széllel kísért hóvihar az Egyesült Államokban, amit a helyiek blizzard néven emlegetnek. A szélsőséges időjárás miatt február elejétől már 19 000 repülőjáratot töröltek a térségben.

Fotó: AP, Minneapolis, 2011.02.21.

Hírek, érdekességek

Tippek a hétfői hidegfronthoz
Előrejelzéseink napok óta mutatják, hogy markáns hidegfront érkezik szeptember 22-én, hétfőn. Mivel előtte több napos gyenge melegfronti hatás érvényesül, a szervezetet hirtelen változás éri. Olvassa el cikkünket és készüljön fel Ön is az érkező frontra!
Özönvíz, jégeső, zivatarok
Szombaton elszórtan, vasárnaptól kezdődően azonban több napig sokfelé kell arra számítani, hogy bármikor "leszakadhat az ég". Akár jégesők és komoly felhőszakadások is kísérhetik az intenzív zivatarokat.
Ónos esővel indul az új év!
Alig kezdődött el a 2015-ös év, máris itt az első nagyon veszélyes időjárási helyzet: a 2-án, péntek este érkező hidegfront csapadéksávja a Dunától keletre és délen többfelé okozhat ónos csapadékot. Rendkívül veszélyes ilyenkor közlekedni, ha tehetik, maradjanak otthon!
Végre javul az idő
A több mint hat napig a térségünkben veszteglő ciklon kettősfrontja végre feloszlik, a következő pár napban már nem kell jelentős esőzéstől tartani. Ezzel együtt egyre több napsütés melegíti a levegőt.