Hazánkban is beindult, Németországban pedig nagy területen virágzik a nyírfa

Az allergiaszezon immár menthetetlenül beindult, nálunk jelenleg a nyár, az éger és a ciprusfélék mellett egyre többfelé a nyírfa pollenjei okozzák a legtöbb tünetet. Németországban már nagy területen elkezdődött a nyírfa virágzása.

A hét elején hazánkban, a Dunántúlon ugrásszerűen megemelkedett a levegőben a nyírfa virágporának koncentrációja, és sajnos ez a pollen többeknél intenzív tüneteket (úgymint orrfolyás, orrdugulás, könnyezés, tüsszögés) okozhat. A következő napokban várhatóan tovább romlik a helyzet. Az allergiások kerüljék a parkokat, a fás területeket, és a sportolást, a szabadtéri munkákat lehetőleg kora reggelre vagy napnyugta idejére időzítsék!

Németországban is egyre többeknél okoz kellemetlen tüneteket az allergia, és a kora tavaszi fafélék mellett az „agresszívebbnek" számító nyírfa virágpora is nagyobb mennyiségben van már jelen a levegőben. A napokban a délnyugati és a középső tájakon regisztrálták nagyobb mennyiségben ezt a pollent, a terjeszkedése pedig tovább folytatódik észak és kelet felé, és koncentrációban hirtelen emelkedés várható. Április utolsó harmadára már intenzív tünetekkel számolnak a szakemberek, de a kialakuló záporok után átmenetileg gyorsan kitisztulhat a levegő.

Az ország tengerparti területein és a magasabb hegységekben az allergiások egy kis „pihenőt" kapnak, ott ugyanis csak egy héttel, vagy még valamivel később emelkedhet meg a nyírfa virágporának légköri koncentrációja. Rövid időn belül azonban ott is megjelennek majd ezek a pollenek.

Hírek, érdekességek

Napfogyatkozást csodálhatunk meg!
Március 20-án nem csak napéjegyenlőség lesz, hanem részleges napfogyatkozást is megfigyelhetünk hazánk területéről!
Vége a hőhullámnak! Markáns hidegfront érkezik!
Július 25-én egy északnyugat felől érkező hidegfrontnak köszönhetően a hosszú ideje tartó forróság átmenetileg véget ér. A hidegfront mentén zivatarok pattannak ki, néhol felhőszakadás és jégeső kíséretében.
Idén pontosan érkezik a nyár!
Idén, 2015-ben nem hazudtolja meg magát a naptár: június 1-jével nem csak papíron, de az időjárás szempontjából is beköszönt a nyár! Ennek első hetében ugyanis napos időre, és egyre többfelé 30 fok fölötti hőmérsékletekre számíthatunk – a meleg várhatóan a hétvégéig is kitart majd. Ez szervezetünket is rendkívül igénybe veszi, érdemes erre alaposan felkészülnie!
Tavaszi napéjegyenlőség pénteken
Idén március 20-ára esik a napéjegyenlőség, amely egyben a csillagászati tavasz kezdetét is jelenti az északi féltekén.Érdekesség, hogy ezen a napon napfogyatkozást is megfigyelhetünk hazánkból!