Hagyományos hó és hideg a moszkvai szilveszteren

Az utóbbi szélsőségesen enyhe évekkel ellentétben idén az orosz fővárosban visszatért az igazi tél. Szilveszterkor esett a hó, az újév pedig rendkívül hideg napokat hoz.

December 31-én Moszkvában egész nap havazott, a hőmérséklet mínusz hét-nyolc fok körül alakult. A hóréteg vastagsága 30 centiméter. Az előrejelzések szerint az újév további havazásokat és erőteljes lehűlést ígér.

Az előző években rendkívül enyhe volt az orosz tél, olyan is előfordult, hogy Moszkvában a január nagy részében nem volt hó. Idén is úgy tűnt, folytatódik ez a tendencia, hiszen december elején még fagymentes éjszakák is előfordultak, napközben pedig kilenc fokot mértek.

A hónap közepén azonban Szibéria felől betört a tél, volt olyan hajnal, amikor Moszkva külterületén csaknem -30 fokra csökkent a hőmérséklet. Rövid enyhülést követően az év utolsó napjaira ismét keményített a tél, 2010 első napjai pedig zord időjárást hoznak.

Hírek, érdekességek

Most Ózdot "kapta el" a zivatar
Holnaptól nagyjából két napig országszerte szárazabbra fordul az idő, ma még azonban elszórtan előfordult zivatar.
Egy nap alatt bő egy havi csapadék hullott Hongkongban
Hármas erősségű tájfun csapott le Kína déli partvidékére. Hongkongban több mint egyhavi eső hullott hatásara, és további kiadós csapadék kíséri útját.
Magassági "hidegcsepp" okoz esőt északkeleten
Északkeleten sokfelé folyamatos, tartós eső áztatja a földeket, és csak alig mutatnak 10 fok felett a hőmérők.
Eső áztatta nyugat
A tegnap kezdődött záporokból, zivatarokból a nyugati országrészben, Bakonycsernyén, Körmenden és Szentgotthárdon mértük eddig a legtöbb csapadékot.