Három óra alatt 20 fokos lehűlés

Ausztráliában beköszöntött a nyár. Tikkasztó a meleg az ország déli részén, ahol napközben helyenként 40 fok fölötti csúcshőmérsékleteket mérnek. Egy front hatására három óra leforgása alatt 20 fokot hűl a levegő.

Az Ausztrália délnyugati részén található városban, Esperance-ben rendkívül meleg nap volt hétfő. A délutáni órákban a hőmérő 44 fokot mutatott.

A perzselő forróság a kontinens belseje felől fújó északias szeleknek volt köszönhető. A kora délutáni órákban azonban nyugatiasra fordult a szél, amely az óceán felől több fokkal hűvösebb levegőt szállított a térségbe. Három óra leforgása alatt 20 fokot hűlt a levegő.

A nyugatias szél a a forró levegőt keletebbre fújta, így kedden már az Esperance-től néhány száz kilométerrel keletebbre fekvő Eucla-ban mértek 45,4 fokos csúcshőmérsékletet. A városban ez volt mindenidők legmelegebb decemberi napja, az ilyenkor megszokottnál 20 fokkal mértek melegebbet.

A következő napokban Dél-Ausztrália, Victoria és Új-Dél-Wales államokba is nagyon meleg időre van kilátás, a hőmérséklet az átlagosnál 10- 15 fokkal lesz magasabb, és a maximum hőmérsékletek sokfelé 40 fok közelében alakulnak.

Hírek, érdekességek

Hétfőig tart a hőhullám
Az erőteljes melegedés következtében hétfő éjfélig hőségriasztás van érvényben az ország egész területén.
Zivatar volt többfelé vasárnap délután és este
Vasárnap a délutáni és esti órákban többfelé jelentek meg záporok, zivatarok az országban. Helyenként felhőszakadás is előfordult.
Nagy viharok vonultak át Chicago felett
A rekord keleti-parti hőhullám után Chicagóba a csapadék érkezett meg szélsőséges formában. Sok az extrémitás jelenleg az USA időjárásában.
Elrajtolt a Kékszalag vitorlásverseny
Csütörtök reggel 9 órakor rajtolt a 43. Kékszalag vitorlásverseny Balatonfüredről, de már szerdán összemérték erejüket a fiatalok a Kékpántlika versenyen.