Gyönyörű volt a napfelkelte Nagy-Hideg-hegyen

Gyönyörű színekben pompázott a reggeli égbolt a Börzsönyben.

Ma ismét igen hideg reggelre ébredtünk, az Északi-középhegységben több helyen fagyott. A leghidegebb Zabaron volt, ahol a hőmérséklet megközelítette a -3 fokot.

Nagy-Hideg-hegyen közben a tiszta, hideg reggelen színpompás napfelkeltét láthattak a korán kelők, amit a kameraképekből összefűzött videón más is megcsodálhat:

Hírek, érdekességek

Jelentősen nőtt a belvizes területek nagysága
Kedd óta közel megháromszorozódott a belvízzel elöntött területek nagysága. A folyókon levonuló árhullám már majdnem mindenhol túljutott a tetőzésen, de még sok az el nem olvadt hó a vízgyűjtőkön.
Szakadó eső, havazás, 15 fok különbség és zivatarlánc
Mediterrán ciklon alakította időjárásunkat, ami a kiadós esők mellett havazást is okozott. Tél és tavasz egyszerre volt jelen az országban, késő délután keleten zivatarlánc is kialakult.
Márciusi időjósok: Sándor, József, Benedek
Az ismert mondóka szerint „Sándor, József, Benedek zsákban hozzák a meleget”, de vajon idén megállja-e helyét az időjósló regula?
Kiadós esők áztatják a mediterrán térséget
Az elmúlt két napban Ibériában, most a Földközi-tenger középső medencéjében hullik kiadós eső. A csapadékzóna keletebbre helyeződik, mi csak keveset kapunk belőle.