Az átlagosnál hidegebb megviseli az időjárás-érzékenyeket - Orvosmeteorológia

A mai erős hidegfront hatását még az egészséges emberek is megérezhetik. A tompultság, kábaság és a fokozódó görcsös panaszok keddig állhatnak fenn.

Hétfőn még érezteti hatását a vasárnapi hidegfront. Hidegre, csapadékos időre van kilátás, reggel öltözzünk melegen és rétegesen, vigyünk magunkkal esernyőt, esőkabátot. A hidegfrontra érzékenyeknél még felléphetnek panaszok; fejfájásra, szédülésre, ízületi fájdalmakra számíthatunk. Azokat, akik az átlagosnál jóval hidegebb időre érzékenyek, fokozottan megviseli az időjárás mostanság. Fogyasszanak vitamindús, könnyű ételeket, és a hideg idő ellenére se feledkezzenek meg a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelről.

Kedden már nem várható fronthatás, a frontérzékenyek fellélegezhetnek. A szél eleinte még erős marad, és csapadék is többfelé várható. Ez okoz majd a nap folyamán kellemetlen panaszokat az érzékenyeknek. A sok csapadéknak köszönhetően azonban a levegő kitisztul, a légszennyezettség és a pollenkoncentráció is alacsony marad.

Szerdán kettősfronti hatás várható, tehát mind a melegfrontra, mind a hidegfrontra érzékenyeknél felléphetnek panaszok. Az élénk északnyugati szél fejfájást okozhat az arra érzékenyeknél.

Hírek, érdekességek

Beköszöntött a nyár Dél- és Nyugat-Európába
Franciaország és Spanyolország területén a délutáni hőmérsékletek a napokban már többfelé meghaladták a 30 fokot, beköszöntött a nyár.
A héten újra jön a kánikula
A hullámvasút-időjárás folytatásaként hétfőtől ismét erőteljesnek mondható melegedés kezdődik. Azonban nemcsak enyhe, de egyúttal továbbra is nedves légtömegek lesznek jelen a Kárpát-medencében, így gyakoriak lesznek a záporok, zivatarok.
Szeszélyes július
A hét közepén pár napra ismét "berobban" a kánikula a Kárpát-medencébe. A nagy meleg csak átmenetinek ígérkezik, megterhelő lehet a gyors időjárás-változás.
Elromlik az idő a hétvégére
A hét utolsó napjaiban egymást érik a frontok, változékonyra és egyúttal hűvösebbre fordul az időjárás. Hétvégén lesz, ahol csupán 20 fokot mutatnak majd a hőmérők.