21 fok volt Norvégiában

Hétfőn és kedden Norvégia déli részén 21 fokot mértek. A hónapban ez már nem az első rendkívül meleg nap. Szerdától azonban visszatér a normális időjárás.

Oslo egyes részein hétfő délután 20 fokra melegedett a levegő, Norvégia délkeleti részén pedig 21 fokot mértek. Hétfőn hasonlóan meleg volt az idő. Az ilyenkor megszokott nappali maximum 7 fok körül alakul, tehát közel 15 fokkal volt melegebb az átlagosnál. A rendkívüli tavaszt egy tartós anticiklon okozta, amelynek hatására egyrészt derült volt az ég a térség felett, másrészt lassú áramlással délnyugat felől egyre melegebb légtömegek érkeztek.

A szokatlan időnek azonban vége, szerdától hűvösebb, nedvesebb légtömegek érkeznek Skandinávia déli vidékére.


Kedden Norvégia déli vidékén (webcamsinnorway.com)

Hírek, érdekességek

Újra itt a kánikula
A héten a Kárpát-medence területére megérkezik az idei második hőhullám, melynek köszönhetően a hétvégén már 32, 35 között várhatóak a maximum hőmérsékletek.
Hűvös júniusi napok
Jóval hidegebb volt az elmúlt napokban, mint egy átlagos nyári napon, ugyanis néhány napon keresztül egy hidegfront felhőzete befolyásolta hazánk időjárását.
Hogyan ért véget a nyár negyedik hőhulláma?
Az augusztus 5-én kezdődő, augusztus 16-áig tartó hőhullám volt a negyedik és egyben a leghosszabb is a 2015-ös év nyarán. Egy nyugat felől érkező hidegfrontnak köszönhetőn augusztus 17-étől kezdve már 30 fok alatt várhatóak a csúcshőmérsékletek. A front előtt egy zivatarlánc is kialakult.
Még napokig szélvihar tépázza  az idegeinket
Viharos széllel köszöntött be az idei április, és a következő napokban is országszerte erős, többször viharos lesz a légmozgás. Ez a szervezetet is rendkívül igénybe veszi, cikkünkben nem csak a lehetséges panaszokról, de azok megelőzéséről, enyhítéséről is olvashat!